Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać?

Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – główne zdjęcie

Marzenie o podróżowaniu kamperem po malowniczych krajobrazach Ameryki Północnej może stać się rzeczywistością dzięki Cruise America i Cruise Canada. Oferują one komfortowe, doskonale wyposażone pojazdy, które umożliwiają niezależne zwiedzanie. Kluczowym elementem tych pojazdów jest generator prądu, który zapewnia dostęp do elektryczności w każdym miejscu. W tym artykule przybliżymy Ci, jak korzystać z generatora i ile kosztuje jego użycie.

Niezależność podczas podróży

Podróż kamperem z Cruise America i Cruise Canada to gwarancja niezależności i komfortu. Generator prądu w tych pojazdach jest kluczowym elementem, który umożliwia pełną swobodę podróżowania. Pamiętaj o odpowiednim planowaniu korzystania z generatora, aby uniknąć dodatkowych kosztów

Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – zdjęcie 1

Czy generator trzeba osobno dokupić?

Każdy kamper Cruise America wyposażony jest w generator. Jest on na stałe, fabrycznie zamontowany na lewej ścianie kampera.

W przypadku Cruise Canada, generator znajduje się tylko w modelu C30. W tym modelu jest on również zamontowany na stałe - fabrycznie.

Generator prądu - jak to działa?

Generator działa tylko po ręcznym uruchomieniu. Czerpie paliwo z tego samego zbiornika co silnik, a jego działanie jest przydatne, kiedy planujesz biwakowanie poza terenami z dostępem do zewnętrznego źródła prądu.

Jeżeli nie masz dostępu do zewnętrznego zasilania prądowego, to dzięki uruchomieniu generatora możesz korzystać z gniazdek 110V, klimatyzacji czy mikrofalówki. Generator ma też kluczowe znaczenie dla akumulatora postojowego. To on zasila elementy takie jak oświetlenie czy pompę wody. W sytuacji, gdy korzystasz z tych urządzeń intensywnie, a nie masz dostępu do zewnętrznego źródła prądu, generator pozwoli naładować akumulator w około 20 minut.

Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – zdjęcie 2

Koszty użytkowania generatora prądu

Jeżeli nie korzystasz z generatora nie zapłacisz za jego posiadanie. Natomiast jego praca rozlcizana może być na kilka sposobów. Możesz wybrać opłatę godzinową ($3.50 plus podatek stanowy), dzienną ($8 plus podatek stanowy) lub skorzystać z wykupienia u nas pakietu "Unlimited Mileage PLUS". W tym ostatnim przypadku, oprócz nielimitowanych mil, pakietów personalnych dla pasażerów i wyposażenia kuchennego, otrzymujesz nielimitowany dostęp do generatora.

Kiedy generator może się przydać?

Jest to szczególnie przydatne w miejscach, gdzie nie masz dostępu do zewnętrznych źródeł prądu, a chcesz korzystać z gniazdek 110V, klimatyzacji i mikrofalówki. W innym wypadku generator nie będzie Ci potrzebny.

Z naszego doświadczenia generator najbardziej przydaje się w czasie postoju na trasie w momencie gdy chce się skorzystać z mikrofalówki, żeby odgrzać posiłki lub szybciej podładować urządzenia elektroniczne. W czasie jazdy i bez podłączenia do prądu w kamperze działają tylko i wyłącznie gniazda USB w szoferce.

Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – zdjęcie 3

Jak obsługiwać generator?

Zanim uruchomisz generator, sprawdź poziom oleju i upewnij się, że masz wystarczającą ilość paliwa. Ważne jest, aby poziom paliwa nie spadł poniżej 1/4 zbiornika. Jeżeli poziom paliwa będzie mniejszy, to generator może się w ogóle nie uruchomić.

Uruchamianie i wyłączanie

Generator włączasz i wyłączasz za pomocą przycisku start/stop. Znajdziesz go w panelu sterującym lub w kuchni kampera. Pamiętaj, aby przed wyłączeniem generatora wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne takie jak klimatyzacja czy mikrofalówka.

Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – zdjęcie 4

Dlaczego warto wybrać USAkamperem.pl?

Jako oficjalny partner Cruise America i Cruise Canada w Polsce, gwarantujemy Ci bezpieczną i łatwą rezerwację. Na naszej stronie znajdziesz wyszukiwarkę cen, która pozwoli Ci sprawdzić aktualne oferty wynajmu w ponad 40 lokalizacjach.

Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – zdjęcie 1
Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – zdjęcie 2
Mikrofalówka w kamperze Cruise America
Generator prądu w amerykańskim kamperze - jak go używać? – zdjęcie 4
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.