Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – główne zdjęcie

Jeśli szukasz planu podróży, dzięki któremu za jednym razem odwiedzisz takie miejsca jak Yosemite, Dolina Śmierci, Zion, Bryce Canyon, Grand Teton, Yellowstone i Rocky Mountain. W naszym planie podróży znajdziesz nie tylko oszałamiającą scenerię w Parkach Narodowych ale m.in. wypad do Las Vegas. To będzie niezapomniany Road Trip.

Wspólnie z Cruise America, największą wypożyczalnią kamperów w USA i Kanadzie, tworzymy trasy, które udostępniamy na naszym portalu. Od września 2020 roku jesteśmy wyłącznym i oficjalnym przedstawicielem tej wypożyczalni w Polsce. Aby sprawdzić ceny wynajmu kamperów, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki cen na stronie www.usakamperem.pl. Pragniemy podkreślić, że gwarantujemy niższe ceny niż przy bezpośredniej rezerwacji w Cruise America RV Rental. Wynajem kampera w USA jest bezpieczny i łatwy w realizacji!

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 1

Z San Francisco do Denver - szczegóły podróży kamperem

 • Miejsce odbioru kampera: San Francisco
 • Miejsce oddania kampera: Denver
 • Czas trwania: 19 dni
 • Dystans: 2349 mil.
Szczegóły planu podróży kamperem po Parkach Narodowych Zachodnieg Wybrzeża

Dzień 1 i 2 - Z San Francisco do Yosemite

Po dniu lub nawet dwóch dniach spędzonych w pięknym San Francisco udaj się do Newark i odbierz swój samochód kempingowy Cruise America. Kieruj się na wschód przez żyzną dolinę San Joaquin w kierunku jednej z wielu atrakcji tej wycieczki oraz wspaniałego Parku Narodowego Yosemite i najpiękniejszych obiektów geologicznych, jakie można znaleźć na ziemi. Sugerujemy zatrzymanie się w ośrodku dla kamperów Yosemite Pines z pełnym zakresem usług, około godziny od zachodniego wejścia.

·      Dzisiejsza długość trasy: 185 mil do Groveland.

·      Co jeszcze zobaczyć? Odwiedź Bridal Veil i wodospady Yosemite, a jeśli możesz, wybierz się na wycieczkę stromym szlakiem do Inspiration Point, skąd będziesz mógł podziwiać jeden z najbardziej charakterystycznych widoków na dolinę Yosemite.

·      Nocleg: https://yosemitepinesrv.com/

Dzień 3 - Sierra Nevada

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 3

Czeka Cię dzisiaj długa, ale spektakularna podróż. Pojedziesz trasą 120 przez szczyt Parku. Na przełęczy Tioga dotrzesz na wysokość prawie 3000 metrów nad poziomem morza i poczujesz się, jakbyś jechał po dachu gór Sierra Nevada. Po dotarciu do miasta Lee Vining kieruj się na południe drogą Route 395 na pustynie wschodniego Sierra.

Będziesz jechał przez wspaniałą dolinę Owens, uważaną za najgłębszą dolinę w Stanach Zjednoczonych, z górami po obu stronach co najmniej 3000 metrów nad autostradą. Jeśli spojrzysz w prawo, wchodząc do Big Pine, zobaczysz Mt Whitney, najwyższy szczyt w sąsiadujących USA.

·      Dzisiejsza długość trasy: 200 mil do Lone Pine.

·      Co jeszcze zobaczyć? Zatrzymaj się w Bishop, aby zobaczyć niesamowitą mieszankę zajęć na świeżym powietrzu, w tym jedne z najlepszych możliwości wspinaczki skałkowej na świecie. Odwiedź Manzanar, które było miejscem obozu przesiedleńczego, w którym podczas II wojny światowej przebywało 10 000 internowanych.

·      Nocleg: https://bouldercreekrvresort.com/

Dzień 4 i 5 - Kamperem w stronę Las Vegas

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 4

Po krętych szczytach z ostatnich kilku dni nadszedł czas na coś innego, gdyż udasz się przez północne krańce pustyni Mojave i jedne z najsurowszych krajobrazów w kraju. W okresie od września do czerwca udaj się przez jałowy Park Narodowy Doliny Śmierci. Jeżeli podróżujesz w miesiącach letnich, w lipcu i sierpniu, zamiast w Dolinę Śmierci, udaj się dalej na południe przez Barstow, aby zatrzymać się na 2 noce w kultowym Las Vegas. Twój RV Park „Circus Circus” położone jest bezpośrednio przy The Strip.

·      Dzisiejsza długość trasy: 300 mil przez Barstow lub 232 mil przez Dolinę Śmierci.

·      Co jeszcze zobaczyć? Spędź dzień wędrując po słynnym Las Vegas Strip i ciesz się bogactwem dostępnych opcji rozrywkowych, takich jak Cirque du Soleil, który oferuje różne przedstawienia tematyczne w kilku hotelach w Las Vegas.

·      Nocleg: https://www.circuscircus.com/rv-park-1

Dzień 6 - Od Las Vegas do Zion: Kamperem przez spektakularne krajobrazy

Po szalonym dniu w Las Vegas nadszedł czas, aby odhaczyć kolejną atrakcję wycieczki i udać się do potężnego Parku Narodowego Zion. Pierwszy park narodowy w Utah zadziwi Cię strzelistymi, wielobarwnymi klifami wysoko nad rzeką Virgin i głębokimi, cichymi kanionami z wiszącymi ogrodami. Możesz być także zaskoczony tym, jak zielony i bujny jest ten park w porównaniu z innymi pobliskimi parkami narodowymi.

Latem w tym park jest bardzo duży ruch turystyczny, ale do wszystkich głównych atrakcji można dojechać bezpłatnym autobusem, co ogranicza ruch drogowy do minimum. Sugerujemy zatrzymanie się na wspaniałym kempingu Watchman Campground, zaledwie kilkaset metrów od południowego wejścia do parku. Jest to także jeden z niewielu kempingów obsługiwanych przez system parków narodowych, które mają przyłącza elektryczne. To świetne miejsce na spędzenie więcej niż jednej nocy, dzięki czemu możesz cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania park, a także atrakcyjnym pobliskim miastem Springdale.

·      Dzisiejsza długość trasy: 250 mil do Springdale.

·      Co jeszcze zobaczyć? Ciesz się wspaniałymi wędrówkami po Syjonie, takimi jak charakterystyczna wędrówka Zion Narrows i słynna i słusznie przerażająca wędrówka do Angels Landing.

·      Nocleg: https://www.nps.gov/zion/planyourvisit/watchman-campground.htm

Dzień 7 - Park Narodowy Bryce Canyon

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 5

Podążaj autostradą Zion-Mount Carmel, która zygzakiem wychodzi z kanionu. Po przejechaniu długich tuneli sugerujemy zaparkowanie samochodu i wędrówkę krótkim szlakiem Canyon Overlook Trail, skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion, który właśnie opuściłeś.

Za Carmel Junction kieruj się na północ autostradą 89, aż dotrzesz do zapierającego dech w piersiach i przepięknego Parku Narodowego Bryce Canyon, jednego z geologicznych cudów świata. Przejechałeś zaledwie 80 mil od Zion, ale wygląda to zupełnie inaczej. Wbrew nazwie nie jest to wcale kanion, ale oszałamiający krajobraz iglic (zwanych „hoodoos”), które wypełniają horyzont wzdłuż krawędzi płaskowyżu Paumsaugunt. Najbardziej znanym z nich jest Amfiteatr Bryce, w którym znajduje się większość najciekawszych iglic w parku. Sugerujemy zatrzymanie się w RV Parku „Ruby's Inn”, zaledwie kilka mil na północ od wejścia do parku, oferującym pełen zakres usług.

·      Dzisiejsza długość trasy: 70 mil do Parku Narodowego Bryce Canyon.

·      Co jeszcze zobaczyć? Wybierz się na jedną z krótkich wycieczek do Amfiteatru Bryce pomiędzy punktem Sunrise i Sunset i spędź czas z tymi cichymi gigantami z piaskowca, aby docenić piękno i spokój tego miejsca.

·      Nocleg: https://www.brycecanyoncampgrounds.com/

Dzień 8 - Capitol Reef National Park

Dziś główną atrakcją będzie jazda wspaniałą autostradą nr 12 w kierunku Parku Narodowego Capitol Reef. Droga ta została uznana za „All-American road” ze względu na jej piękno i różnorodną scenerię upakowaną na stosunkowo niewielkiej odległości. Nie spiesz się i zatrzymaj się w wielu punktach widokowych, aby zobaczyć wszystko od pięknej części „Hogsback” aż po szczyt o wysokości 3000 metrów, z którego roztacza się widok na rozległy i dziki pomnik narodowy Grand Staircase-Escalante i góry Henry. Po dotarciu do miasta Torrey kieruj się na wschód w niewielkiej odległości od Capitol Reef.

Większość zabytków można zobaczyć z 25-milowej trasy Capitol Reef Scenic Drive, w tym centralny element parku, wspaniały Waterpocket Fold, geologiczna fałda na ziemi o długości 160 km!

·      Dzisiejsza długość trasy: 200 km do Fruity.

·      Co jeszcze zobaczyć? Zatrzymaj się w Parku Stanowym Kodachrome Basin z 67 filarami skalnymi zwanymi rurami piaskowymi, których nie można znaleźć nigdzie indziej na ziemi. Ciesz się malowniczym pięknem autostrady 12.

·      Nocleg: https://www.nps.gov/care/planyourvisit/fruitacampground.htm

Dzień 9 i 10 - Salt Lake City - kemping KOA

Następne 2 dni to długie przejażdżki, prowadzące z czerwonych skał i kanionów południowego Utah do szczytów i łąk Wyoming. Będziesz miał do pokonania niecałe 500 mil w trakcie podróży na północ, głównie wzdłuż autostrady międzystanowej nr 15 do Idaho, a następnie do Wyoming. Salt Lake City stanowi wygodny przystanek mniej więcej w połowie drogi, a kemping KOA znajduje się zaledwie 14 przecznic od centrum miasta. Drugiego dnia kontynuuj podróż do parku dla samochodów kempingowych Colter Bay położonego w majestatycznym Grand Park Narodowy Teton.

·      Dzisiejsza długość trasy: 775 mil do Colter Bay w ciągu 2 dni.

·      Co jeszcze zobaczyć?  Prześledź swoje drzewo genealogiczne w największej na świecie bibliotece genealogicznej w Salt Lake City. Odwiedź Park Stanowy Antelope Island, gdzie można podziwiać żubry, owce gruborogie i antylopy widłorożce, które dziko wędrują po parku. Zatrzymaj się w popularnym i atrakcyjnym mieście Jackson w stanie Wyoming ze względu na tętniącą życiem atmosferę i piękne otoczenie.

·      Nocleg: https://koa.com/campgrounds/salt-lake-city/ & https://www.gtlc.com/rv/colter-bay-rv-park

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 6

Dzień 11 i 12 - kamperem przez Grand Teton

Masz dzisiaj tylko krótką przejażdżkę, więc sugerujemy spędzić trochę czasu na podziwianiu Parku Narodowego Grand Teton. Kemping położony jest nad brzegiem jeziora Jackson, za nim znajdują się imponujące szczyty górskie, dlatego warto wyruszyć wcześnie na jedną z wspaniałych wycieczek do parku. Po południu udaj się do Parku Narodowego Yellowstone i spędź kilka następnych dni, ciesząc się wspaniałością pierwszego na świecie Parku Narodowego. Główna droga w parku ma długość ponad 240 mil i często można spotkać się z korkami, podczas których można zobaczyć niedźwiedzie, żubry i łosie, więc nie jest to coś, co można ukończyć i zobaczyć w jeden dzień. Dlatego sugerujemy przynajmniej dwa dni na dokładne zwiedzanie.

·      Dzisiejsza długość trasy: 70 km do Parku Narodowego Yellowstone.

·      Co jeszcze zobaczyć? Zobacz, jak Old Faithful wystrzeliwuje tysiące galonów wody w przewidywalnych odstępach czasu. Odwiedź basen gejzeru Norris, aby zobaczyć gejzer Steamboat, i obszar Madison, aby podziwiać słynne i psychodeliczne kolory Grand Prismatic Spring.

·      Nocleg: https://www.nps.gov/yell/planyourvisit/campgrounds.htm

Dzień 13 - Yellowstone

Spędź trochę czasu w Yellowstone, zanim wyruszysz z parku przez oszałamiający Kanion Shoshone i do małego miasteczka Cody. Przybądź odpowiednio wcześnie, aby móc zwiedzić Buffalo Bill Centre of the West – pięć światowej klasy muzeów w jednym, szczegółowo przedstawiających historię amerykańskiego Zachodu. Ciesz się także rodzinną zabawą w Cody Nite Rodeo. Jedyne rodeo na świecie, które odbywa się nocami przez czerwiec, lipiec i sierpień.

·      Dzisiejsza długość trasy: 150 km do Cody.

·      Co jeszcze zobaczyć? Weź udział w rodeo Cody Nite, które jest otwarte codziennie w czerwcu, lipcu i sierpniu i spędź wieczór pełen rodzinnej zabawy.

·      Nocleg: https://koa.com/campgrounds/cody/

Dzień 14 i 15 - Devils Tower

Spędź kolejne 2 dni podróżując po Wyoming, zatrzymując się przy pomniku narodowym Devils Tower, tym potężnym obiekcie geologicznym, znanym na całym świecie jako jedno z miejsc kręcenia kultowego filmu Bliskie spotkania trzeciego stopnia. Nocleg w centrum Wyoming przed podróżą do regionu Black Hills tuż za granicą w Południowej Dakocie.

·      Dzisiejsza długość trasy: 318 mil do Spearfish.

·      Co jeszcze zobaczyć?  Poznaj święty monolit, jakim jest Diabelska Wieża, i dowiedz się, jakie znaczenie ma ona dla wielu różnych ludzi.

·      Nocleg: https://koa.com/campgrounds/buffalo-wyoming/ i https://koa.com/campgrounds/spearfish/

Dzień 16 - Mount Rushmore

Masz dzisiaj tylko krótką przejażdżkę, więc możesz wybrać, co chcesz zobaczyć w tym pięknym i różnorodnym regionie. Zatrzymaj się przy fantastycznych konstrukcjach stworzonych przez człowieka, takich jak dobrze znana Mount Rushmore i niezbyt znany, ale równie imponujący pomnik Szalonego Konia. Będąc w Custer State Park, możemy osobiście polecić wspaniały kemping Bluebell.

·      Dzisiejsza długość trasy: 80 mil do Parku Stanowego Custer.

·      Co jeszcze zobaczyć?  Zobacz posągi prezydentów w Rapid City. Poznaj budynki z epoki gorączki złota i niedawno wybudowane kasyna w Deadwood oraz poznaj historię amerykańskich żubrów i mieszkańców Północnych Równin w fantastycznym Muzeum Tatanka, które zostało założone przez Kevina Costnera, który spędził tu czas, kręcąc film Tańczący z wilkami. WSKAZÓWKA: Jeśli masz kilka dodatkowych dni, z pewnością polecamy przedłużenie pobytu w Południowej Dakocie i odwiedzenie pięknego Parku Narodowego Badlands.

·      Nocleg: https://gfp.sd.gov/csp-campgrounds/

Dzień 17 - wyprawa kamperem przez Wyoming do Cheyenne i Rocky Mountain NP

Czeka Cię długa podróż przez pagórkowate wzgórza i rozległe pola uprawne wschodniego Wyoming. Ten obszar to kraj kowbojów, więc możesz zobaczyć zaganianie bydła przez kowbojów.

·      Dzisiejsza długość trasy: 240 mil do Cheyenne.

·      Co jeszcze zobaczyć?  Odwiedź budynek stolicy i Muzeum Państwowe w Cheyenne. Jeśli podróżujesz pod koniec czerwca, zwróć uwagę na wspaniały festiwal Frontier Days, który trwa 10 dni i obejmuje rodeo, koncerty, potrawy z chilli i wiele innych. W tym momencie zarezerwuj kemping z wyprzedzeniem.

·      Nocleg: https://koa.com/campgrounds/cheyenne/

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 7

Dzień 18 - zakończenie Road Tripu: Estes Park i droga do Denver

Mimo że jest to ostatni pełny dzień Twojej przygody z kamperem, nadal czeka na Ciebie jedna z najważniejszych atrakcji. Jedź dalej do stanu Kolorado na ostatnią noc tej wspaniałej trasy i do Estes Park, miasta będącego bramą do potężnego Parku Narodowego Gór Skalistych.

·      Dzisiejsza długość trasy: 86 mil do Estes Park.

·      Co jeszcze zobaczyć?  Przejedź drogą Trail Ridge Road przez szczyt parku i poczuj się, jakbyś jechał po dachu świata na wysokości ponad 3000 metrów, skąd roztaczają się spektakularne, niekończące się widoki na szczyty górskie i głębokie doliny.

·      Nocleg: https://www.jellystoneofestes.com/

Dzień 19 - oddanie kampera w punkcie w Denver

Dzisiejsza długość trasy: Tylko 85 km jazdy z powrotem do magazynu Cruise America w Denver, aby zwrócić samochód kempingowy.

Rezerwacja one-way czyli oddanie kampera w innym miejscu

Możliwe jest zarezerwowanie kampera z opcją oddania w innym miejscu. Tych możliwości one-way jest mało, są popularne i szybko znikają. Jeżeli planujesz podróż one-way, to polecamy rezerwować kampera z minimum półrocznym wyprzedzeniem. Pamiętaj, że każda rezerwacja one-way musi być ręcznie zatwierdzona przez obsługę Cruise America w stanach.

Dodatkowa opłata za one-way to od 250$ do 700$ (w zależności od dystansu) plus podatek stanowy - to jest płatne na miejscu. W tym wypadku na trasie z SFO do DEN  to będzie koszt 250 $ plus podatek stanowy.

Koszty podróży kamperem

wynajem kampera C25 w Cruise America

Kamper C25 to najbardziej popularny wśród naszych klientów kamper we flocie Cruise America. C25 to 5 osobowy pojazd, a w zasadzie 4+1. Więcej o rodzajach kamperów przeczytasz w artykule: Przewodnik po różnych rodzajach kamperów dostępnych w wypożyczalni Cruise America i Cruise Canada

Koszt wynajęcia kampera w Los Angeles jest dość tani w porównaniu do innych lokalizacji w całych Stanach, ponieważ jest to największa lokalizacja Cruise America w całych stanach, a algorytm wylicza ceny na podstawie dostępności. Koszt wynajęcia kampera w Los Angeles poza sezonem może wynosić nawet 70$ za dobę, ale może być też 3 lub 4 razy większy. Wszysto zależy od tego kiedy się kampera zarezerwuje oraz w jakim terminie planuje się wyjechać. Ceny wynajmu kamperów w Cruise America zmieniają się co tydzień. Aktualne ceny na półtora roku do przodu można znaleźć w naszej wyszukiwarce cen na www.usakamperem.pl

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 9

Do wynajmu trzeba doliczyć:

 • Koszt wykupionych mil: 1050 USD za pakiet Unlimited Mileage
 • Kaucję: 500 $ (bez podatku stanowego)
 • Podatek środowiskowy: 9,95 $  (bez podatku stanowego)
 • Opłata one-way 250$ (bez podatku stanowego)
 • Koszty paliwa: Przy średniej cenie paliwa aktualnie w USA na poziomie 3,8 $/galon, koszt przejechania ok 3000 mil wyjdzie ok 1200 $

Do wynajmuj można doliczyć:

 • Dodatkowe ubezpieczenie znoszące udział własny do 0 $. Koszt takiego ubezpieczenia to: 19,95 $ za dzień
 • Early Bird Departure: 480 $ czyli możliwość odebrania kampera rano i oddania go po południu
 • Personal kit (czyli poduszki, pościel, śpiwór, ręczniki): 75 $ / osobę
 • Vehicle Provisioning Kit: 125 $
Personal Kit, Vehicle Provisioning Kit, Cruise America

Galeria

Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 1
Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 2
Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 3
Parki Narodowe USA na Zachodnim Wybrzeżu - Road Trip kamperem – zdjęcie 4
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.

Czytaj także