Przewodnik po różnych rodzajach kamperów dostępnych w wypożyczalni Cruise America i Cruise Canada

Przewodnik po różnych rodzajach kamperów dostępnych w wypożyczalni Cruise America i Cruise Canada – główne zdjęcie

Wybierając model kampera na wakacje, zawsze warto dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb i liczby osób, które będą podróżować. Zatem który kamper Cruise America będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich towarzyszy podróży? Chcesz dowiedzieć się, jak wyposażone są te kampery i ile kosztuje wynajem dodatkowego wyposażenia? Co w ogóle kryje się pod amerykańskimi oznaczeniami? A także, czy wszystkie kampery Cruise America i Cruise Canada naprawdę wyglądają tak samo jak na zdjęciach? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Skróty i nazewnictwo w amerykańskim caravaningu

RV - recreational vehicle, czyli po prostu kamper po amerykańsku.

C - Cab Over, czyli alkowa nad kabiną kierowcy.

Odbierając kampera w USA lub w Kanadzie staraj się nie używać w ogóle słowa „camper”. Zamiast tego korzystaj z wymienionego wyżej „RV” lub po prostu „motorhome”. Camper to w języku amerykańskim biwakowicz.

Cruise America rentals: „Wszystkie modele, które można wynająć w Cruise America, są konstruowane pod wynajem. Choć nie możemy zagwarantować, że ich wyposażenie jest w stu procentach niezniszczalne, dokładamy starań, by elementy takie jak zamknięcia szafek były bezpieczne, materiały - trwałe, zasłony odpowiednio zabezpieczone i grube, by nie przepuszczać światła, a materace i winylowe podłogi łatwe w pielęgnacji. Nie ustajemy w staraniach, by nasze pojazdy były coraz lepsze. Wspólnie z zespołem projektowym jednego z największych producentów takich pojazdów na rynku amerykańskim pracujemy nad tym, by nasze kampery były nowoczesne i na czasie”.

Cruise America i Cruise Canada oferują różne modele kamperów do wynajęcia.

Jeśli podróżujesz we dwójkę i nie zależy Ci na luksusowych udogodnieniach, a priorytetem jest mobilność, oszczędność i łatwe parkowanie, możesz wybrać model C19 lub C21. Są one idealne dla par, które cenią sobie prostotę i praktyczność.

Jeśli podróżujesz z rodziną, najlepszym wyborem będzie model C25 lub C30. Model C25 zapewni odpowiednią przestrzeń dla średniej wielkości rodzin, podczas gdy model C30 jest idealny dla większych grup, które planują dłuższe podróże i potrzebują dodatkowej przestrzeni.

Jeśli planujesz podróżować w większej grupie lub cenisz sobie dodatkową przestrzeń, zalecamy wybór modelu C30, który zapewni największą dostępną przestrzeń wewnątrz kampera.

Wwybierając konkretny model kampera na swoje następne wakacje warto wybrać taki model, w którym nie będzie trzeba rozkładać dodatkowego łóżka ze stolika. Fajnie gdy ten stolik jest cały czas dostępny szczególnie gdy na kanapach zamontowane są na stałe foteliki dziecięce.

Model C19: Mobilność i wygoda dla pary podróżującej kamperem

Kamper C19 z floty Cruise America i Cruise Canada

Jeśli podróżujesz jako para lub para z małym dzieckiem, model C19 jest idealnym wyborem dla Twojej rodziny. Jest to najmniejszy kamper we flocie Cruise America, a jednocześnie najbardziej oszczędny. Największą zaletą kampera C19 jest jego kompaktowy rozmiar, bo taki kamper mieści się na standardowym miejscu parkingowym w USA.

W części nad kabiną kierowcy, czyli w alkowie znajduje się duże, podwójne łóżko. Wnętrze pojazdu jest tak zaprojektowane, aby wykorzystać przestrzeń w optymalny sposób. Kamper wyposażony jest w kuchnię zlokalizowaną z tyłu pojazdu a także toaletę z prysznicem.

Jeśli podróżujecie z małym dzieckiem, stolik wewnątrz kampera można łatwo złożyć i przekształcić w kolejne łóżko, zapewniając komfortowe miejsce do spania dla malucha.

Model C19 to idealny wybór dla par lub par z małymi dziećmi, którzy szukają kompaktowego i funkcjonalnego kampera, który zapewni im wygodę i elastyczność podczas podróży.

*Uwaga w modelach C19 i C21 jest bardzo mały schowek w garażu. Weź to pod uwagę przy pakowaniu - najlepszym rozwiązaniem są torby, które można złożyć na płasko.

Model C21: Praktyczność i elastyczność podróży kamperem dla dwóch osób

Kamper C21 z floty Cruise America i Cruise Canada

Ten model kampera został wprowadzony do oferty Cruise America w 2022 roku. Oprócz wygodnego podwójnego łóżka w alkowie nad kabiną kierowcy, ten kamper ma także możliwość przekształcenia stołu i kanapy w tylnej części pojazdu w duże łóżko. Daje to dodatkową elastyczność i komfort podróży dla rodziny 2+2, a nawet dla 4 dorosłych osób.

Model C21 to doskonała opcja dla tych, którzy obawiają się dużych gabarytów kampera, ale potrzebują 4 wygodnych miejsc do spania.

*Uwaga w modelach C19 i C21 jest bardzo mały schowek w garażu. Weź to pod uwagę przy pakowaniu walizek - najlepszym rozwiązaniem byłby torby, które można złożyć na płasko.

Model C25: Rodzinne przygody na drodze - komfort i przestrzeń

Kamper C25 z floty Cruise America i Cruise Canada

Model C25 to kamper średnich rozmiarów. Znajduje się w nim jedno podwójne łóżko w alkowie nad kabiną kierowcy oraz jedno podwójne łóżko zlokalizowane z tyłu kampera. W Europie taki typ łóżka nazywany jest francuskim, ale w tym amerykańskim kamperze, to łóżko ma standardowe wymiary i wygodnie wyśpią się tam 2 dorosłe osoby.

Model C25 doskonale nadaje się dla dwóch par lub czteroosobowej rodziny. Podobnie jak w przypadku modeli C19 i C21, w tym modelu również istnieje możliwość przekształcenia stołu w dodatkowe łóżko. Pamiętać jednak trzeba, że to łóżko jest trochę krótsze z tego względu najczęściej śpią tam raczej dzieci.

Model C25 może komfortowo pomieścić do 5 osób, co czyni go idealnym wyborem dla większych grup podróżujących razem. Kamper ma długość od 24' do 25' (około 7,3-7,6 metra). Wyposażony jest w silnik Ford V8, który zapewnia niezawodność i moc podczas podróży.

Model kampera C25 cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów, ze względu na swoje proporcje i funkcjonalność.

Model C30: Dla większych grup lub dużych rodzin  - nieograniczona przestrzeń i wygoda podróży kamperem

Kamper C30 z floty Cruise America i Cruise Canada

Model C30 to największy kamper w flocie Cruise America, który wyróżnia się przestronną i oddzielną sypialnią zlokalizowaną z tyłu pojazdu. W tej sypialni znajduje się szerokie łóżko o szerokości 150 cm, zapewniające wygodę podczas snu. Ponadto, nad kabiną kierowcy znajduje się dodatkowe podwójne łóżko, a także dwa dodatkowe miejsca do spania: kanapa z jednej strony kampera i druga kanapa wraz ze składanym stołem.

Model C30 oferuje również oddzielny prysznic oraz toaletę z umywalką, co zapewnia większą wygodę podczas korzystania z łazienki. Jest to idealne rozwiązanie dla większych grup podróżujących razem.

W modelu C30 może nocować aż 7 osób, co czyni go doskonałym wyborem dla rodzin lub większych grup przyjaciół podróżujących razem. Kamper ma długość od 29' do 30' (około 8,8-9,1 metra). Wyposażony jest w silnik Ford V10, który zapewnia moc i niezawodność podczas podróży.

Model kampera C30 Cruise America cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją przestronność i możliwość zapewnienia wygodnego noclegu dla większej liczby osób.

Wyposażenie kamperów Cruise America

Wszystkie pojazdy mają na stanie następujące wyposażenie (wliczone w opłatę za przygotowanie pojazdu do podróży):

  • adapter 110 volt,
  • wąż do czystej wody o długości 7,6 m,
  • wąż do ścieków o długości 6 m,
  • kabel elektryczny o długości 7,6 m,
  • Poradnik Najemcy Kampera,
  • Przewodnik po campingach KOA,
  • Karta KOA uprawniająca do zniżki 10%,
  • oraz mały zapas papieru toaletowego i zapałek.

Podstawowe wyposażenie kampera jest jednolite we wszystkich pojazdach.

Wszystkie kampery dostępne w Cruise America i Cruise Canada są wyposażone w standardowe urządzenia, które zapewniają komfort podróżowania.

W każdym kamperze znajduje się lodówka i zamrażarka, idealne do przechowywania żywności podczas podróży. Obydwa urządzenia działają cały czas na gaz i ich praca nie jest uzależniona od tego czy kamper jest podpięty do prądy czy nie.

Każdy kamper posiada również kuchenkę gazową do gotowania oraz mikrofalówkę, umożliwiające przygotowanie posiłków w trakcie podróży. Mikrofalówka w kamperach Cruise America oraz Cruise Canada działa tylko gdy kamper jest podłączony do prądu lub ma uruchomiony generator.

Dodatkowo, w części kuchennej kampera znajdują się szafki, w których można przechowywać artykuły spożywcze i niezbędne przybory.

W każdym kamperze znajduje się także łazienka z prysznicem, umywalką i spłukiwaną ceramiczną toaletą. Odprowadzanie ścieków z łazienki i kuchni odbywa się do dwóch zbiorników. Woda spod prysznica, umywalki i ze zlewu trafia do tzw. zbiornika na szarą wodę, a nieczystości z toalety trafiają do zbiornika na czarną wodę.

Często pojawia się pytanie, czy kampery w USA wyglądają tak samo jak na zdjęciach - tak, kampery Cruise America prezentują się praktycznie identycznie. Są one oklejone specjalnymi naklejkami, które są nieodłącznym elementem pojazdów i nie można wynająć kampera bez nich. Jest to ogromny plus, bo kampery Cruise America i Cruise Canada są rozpoznawalne w całej Ameryce Północnej. Obsługa na polach kempingowych czy na stacjach benzynowych lub stacjach tankowania gazu od razu wie, że jesteście turystami. W związku z tym chętnie pomagają we wszystkich czynnościach związanych z obsługą kampera i postojem na kempingu.

Jak wyposażone są pojazdy Cruise America i Cruise Canada

Wszystkie pojazdy oferowane przez Cruise America i Cruise Canada są wyposażone w wspomaganie kierownicy i hamulców oraz automatyczną skrzynię biegów, co ułatwia prowadzenie i obsługę kampera. W szoferce znajduje się tzw. gniazdko zapalniczka 12V oraz 2 lub 3 wejścia USB, a w niektórych nowszych modelach nawet USB C. Co ciekawe to jedyne gniazdka USB, które działają w kamperze jeżeli kamper nie jest podłączony do prądu.

Sprawdź co polecamy zabrać ze sobą z Polski. Przeczytaj artykuł: "Co zabrać ze sobą (a czego nie) do kampera Cruise America?"

Galeria

Kamper C19 z floty Cruise America i Cruise Canada
Kamper C21 z floty Cruise America i Cruise Canada
Kamper C25 z floty Cruise America i Cruise Canada
Kamper C30 z floty Cruise America i Cruise Canada
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.