Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem

Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – główne zdjęcie

Na tej trasie można podziwiać Archipelag Florida Keys, zobaczyć park narodowy Everglades, Sanibel, zajrzeć do świata z kreskówek Disneya i nie tylko … tym razem zabieramy was w podróż po Florydzie, jakiej dotąd nie znaliście. Jeśli już byliście w Orlando, możecie pominąć ten punkt programu i przeznaczyć czas na zwiedzanie innych zakątków.

Wspólnie z Cruise America, największą wypożyczalnią kamperów w USA i Kanadzie, tworzymy trasy, które udostępniamy na naszym portalu. Od września 2020 roku jesteśmy wyłącznym i oficjalnym przedstawicielem tej wypożyczalni w Polsce. Aby sprawdzić ceny wynajmu kamperów, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki cen na stronie www.usakamperem.pl. Pragniemy podkreślić, że gwarantujemy niższe ceny niż przy bezpośredniej rezerwacji w Cruise America RV Rental. Wynajem kampera w USA jest bezpieczny i łatwy w realizacji!

Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 1

Gotowa trasa kamperem: Zaplanuj swoją podróż po Florydzie i Florida Keys, korzystając z naszej gotowej trasy dostosowanej do podróży kamperem.

 • Wyjazd: Miami, Tampa lub Orlando
 • Czas trwania: 10 dni
 • Długość trasy: 1110 mil
Mapa podróży kamperem po Florodzie

Dzień 1 - Odbiór kampera w wypożyczalni Cruise America

Odbierz kamper w wypożyczalni Cruise America w Miami. Pierwszą noc spędzicie na niedawno odnowionym campingu Grassy Key RV  Park. Jeśli chcecie mieć miejsce blisko plaży, warto zrobić wcześniej rezerwację. Warto zobaczyć delfiny w Dolphin Research Center na wyspie Grassy Key.

Dzień 2 - kamperem po archipelagu Florida Keys, odkrywaj ukryte miejsca i kulturowe skarby

Key West

Na początek pokonacie siedem mil mostem, a potem pojedziecie kawałek dalej, po drodze podziwiając Marathon, Big Pine Key i parę innych wartych uwagi miejsc, by pod koniec dnia dotrzeć na Key West. Camping Boyd’s Key West jest położony pięć mil od południowego krańca archipelagu Florida Keys. To cudowne miejsce, gdzie można naprawdę odpocząć. Warto odwiedzić ulubione puby Hemmingwaya: Captain Tony’s i Smoky Joe’s. Nie zapomnijcie iść na zachód słońca do Mallory Pie.

Dzień 3 - Przeżyj niezapomniane przygody podróżując kamperem po plażach Florydy

Jako że prowadzi tu tylko jedna droga, musicie zawrócić na północ i skierować się do parku John Pennekamp Coral Reef. Park został założony w roku 1963 - to pierwszy podmorski park w Stanach Zjednoczonych. Park wraz z przylegającym do niego rezerwatem Florida Keys National Marine Sanctuary zajmuje obszar ponad sześciuset kilometrów kwadratowych. Znajdziecie tu rafy koralowe, skupiska trawy morskiej i bagna namorzynowe. Warto odwiedzić rafę koralową i rezerwat National Marine Sanctuary.

Dzień 4 - kamperem do parku Everglades

Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 4

Opuszczamy Florida Keys, by udać się do parku narodowego Everglades. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to bagno, lecz raczej wielka rzeka, która powoli płynie na południowy zachód.

Na campingu Flamingo dobrze jest mieć rezerwację - można to łatwo zrobić na stronie internetowej parku narodowego, na której znajdziecie również mnóstwo informacji i zdjęć z tego wyjątkowego miejsca. Warto zwiedzić park narodowy Everglades: samochodem, pieszo lub drogą wodną.

Dzień 5 - wyspa Sanibel

Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 5

Dzisiaj zmierzacie na wyspę Sanibel. Periwinkle Park & Campground to raj dla miłośników ptaków. Można tu zobaczyć wiele egzotycznych i rodzimych gatunków ptaków. Wśród nich warto wymienić tukany lub ary. Ale ptaki to nie wszystko - czekają tu na was również lemury. Warto odwiedzić pełne muszelek plaże na wyspie Captiva, a na zakończenie pełnego wrażeń dnia warto wybrać się do pubu The Mucky Duck.

Dzień 6 - Universal Studios

Wracamy na kontynent. Żeby jechało się szybciej, polecamy wybrać drogi międzystanowe 75/275 do Fort DeSoto Country Park. Ten park o powierzchni prawie pięciu kilometrów kwadratowych jest położony na pięciu połączonych ze sobą wyspach. Wiele miejsc znajduje się bezpośrednio na wodzie. Można bezpłatnie wędkować z dwóch pomostów, wynająć łódkę albo rower. Zabawa gwarantowana. Co warto zwiedzić - nic!  Park DeSoto to zdobywca tytułu najlepszej plaży Ameryki - tu się przyjeżdża odpocząć.

Dobrym pomysłem jest wycieczka szlakiem Disneya, a przy okazji można zobaczyć inne atrakcje Orlando, takie jak Universal Studios.

Dzień 7 - Walt Disney World

Dzisiaj czas na Walt Disney World i Disney’s Fort Wilderness Resort. Należy wcześniej dokonać rezerwacji i poinformować, na ile nocy zamierzacie się tu zatrzymać. Dobrze jest zastanowić się zawczasu, które z Disneyowskich parków rozrywki chcecie zobaczyć.

Dzień 8 - Cape Canaveral kamperem

Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 6

Dzisiaj kierujemy się na wschód, nad Atlantyk, by zobaczyć słynny Cape Canaveral oraz centrum lotów kosmicznych NASA - Kennedy Space Centre. Można tu zobaczyć platformę startową i wielkie rakiety, a także poćwiczyć na symulatorze lotów kosmicznych i przyjrzeć się z bliska Księżycowi w zapierającej dech w piersiach prezentacji iMax. Przy odrobinie szczęścia można też spotkać któregoś z doświadczonych astronautów. Podobno jeśli chce się dobrze poznać Florydę, najlepiej jest udać się do Palm Beaches i Boca Raton, więc w następnej kolejności pojedziecie na południe, gdzie czekają na was urocze tereny Juno Beach. Warto zwiedzić Kennedy Space Center. Dobrze jest też wybrać się do Loggerhead Marinelife Centre w okresie lęgowym żółwi (od maja do sierpnia). Razem z przewodnikiem udacie się w miejsce, z którego można zobaczyć żółwie z bliska.

Dzień 9 - wschodnią Rodeo Drive

Rankiem skierujcie się na południe, by zakosztować luksusu i poczuć się jak celebryci w dzielnicy eleganckich sklepów Worth Avenue w Palm Beach - zwaną również ‘wschodnią Rodeo Drive’. Koniecznie znajdźcie czas, by zobaczyć urokliwe posiadłości, takie jak ta należąca niegdyś do Henry’ego Flaglera - obecnie to jedna z największych atrakcji w tym miejscu. Zmierzacie na północne wybrzeże - to miejsce jest już od pięćdziesięciu lat niezwykle popularne wśród miłośników kamperów i małych łódek. Stąd na plażę Dania Beach jest zaledwie parę minut.

Warto zwiedzić sławną promenadę ze sklepami - Palm Beach’s Worth Avenue - i wykorzystać ostatnią noc na niezapomnianą zabawę w Fort Lauderdale.

Dzień 10

Do wypożyczalni Cruise America macie już tylko 40 mil w Miami, gdzie oddacie kampera.

Koszty podróży kamperem: Poznaj przewidywane koszty podróżowania kamperem po Florydzie i Florida Keys, w tym wynajem kampera, paliwo i koszty kempingów.

wynajem kampera C25 w Cruise America

Kamper C25 to najbardziej popularny wśród naszych klientów kamper we flocie Cruise America. C25 to 5 osobowy pojazd, a w zasadzie 4+1. Więcej o rodzajach kamperów przeczytasz w artykule: Przewodnik po różnych rodzajach kamperów dostępnych w wypożyczalni Cruise America i Cruise Canada

Koszt wynajęcia kampera w Miami jest dość tani w porównaniu do innych lokalizacji w całych Stanach. Dodatkowym plusem jest to, że po Florydzie można podróżować cały rok, więc nie musisz się ograniczać tylko o okresów wiosenno letnich. Koszt wynajęcia kampera w Miami na 10 dni waha się od 1200$ do nawet 2400$ w zależności od tego kiedy się kampera zarezerwuje oraz w jakim terminie planuje się wyjechać. Ceny wynajmu kamperów w Cruise America zmieniają się co tydzień. Aktualne ceny na półtora roku do przodu można znaleźć w naszej wyszukiwarce cen na www.usakamperem.pl

Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 8

Do wynajmu trzeba doliczyć:

 • Koszt wykupionych mil: 740 USD za 2000 mil
 • Kaucję: 500 $ (bez podatku stanowego)
 • Podatek środowiskowy: 9,95 $  (bez podatku stanowego)
 • Koszty paliwa: Przy średniej cenie paliwa aktualnie Na Florydzie na poziomie 3,5 $/galon, koszt przejechania ok 1500 mil wyjdzie ok 900$

Do wynajmuj można doliczyć:

 • Dodatkowe ubezpieczenie znoszące udział własny do 0 $. Koszt takiego ubezpieczenia to: 19,95 $ za dzień
 • Early Bird Departure: 480 $
 • Personal kit (czyli poduszki, pościel, śpiwór, ręczniki): 75 $ / osobę
 • Vehicle Provisioning Kit: 125 $
Personal Kit, Vehicle Provisioning Kit, Cruise America

Galeria

Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 1
Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 2
Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 3
Plaże Florydy i Archipelag Florida Keys - trasa podróży kamperem – zdjęcie 4
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.

Czytaj także