Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem

Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem – główne zdjęcie

Niezależnie od tego, jakie masz pasje, różnorodność przyrodnicza i krajobrazowa Oregonu — wybrzeże, góry, rzeki, pustynie, równiny, lasy i doliny — zapewnia zarówno radosną przygodę na świeżym powietrzu, jak i spokojną eksplorację. Oregon ma również więcej malowniczych dróg i tras turystycznych niż jakikolwiek inny stan, a także nie ma podatku od sprzedaży, więc jest mnóstwo okazji do zakupów.

Plan podróży Zachodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych

 • Miejsce odbioru kampera: Portland
 • Miejsce oddania kampera: San Francisco
 • Liczba dni: 16 dni
 • Odległość: 1330 mil
Gotowa mapa kamperem, Oregon i Kalifornia

Dzień 1 - Odkrywanie uroków stanu Oregon: Zaplanuj niezapomnianą podróż kamperem po malowniczych krajobrazach i przyrodniczych skarbach stanu Oregon

Portland

Rozpocznij swoją przygodę od spędzenia kilku nocy w Portland. Miasto znane z charakterystycznych dzielnic, z których każda ma niepowtarzalny klimat i dziedzictwo, piękne ogrody, piwo rzemieślnicze, niezależną scenę muzyczną i wspaniałe sklepy, w tym największą księgarnię w USA - Powell's Books.

Po skorzystaniu z gościnności Portland nadszedł czas, aby odebrać kampera i wyruszyć historyczną autostradą Columbia River Highway. Ciesz się panoramicznym widokiem i wieloma wodospadami w pobliżu autostrady, z których najbardziej imponujący jest wodospad Multnomah, który spada z wysokości 200 metrów i jest najpopularniejszą naturalną atrakcją Oregonu.

TIP: 150 mil przez Mt Hood do Oxbow Regional Park ★ Jedź ekscytującą malowniczą drogą Mt Hood Scenic Byway wokół jednego z najbardziej znanych zabytków Oregonu, aby zobaczyć jedne z najpiękniejszych krajobrazów stanu. Po zwiedzeniu wąwozu jedź do Hood River i ciesz się atmosferą małego miasteczka i odwiedź Hood River Water Front Park, tuż nad rzeką Columbia, gdzie możesz oglądać kite i windsurferów z całego świata. Są też świetne restauracje!

Dzień 2 - Wyprawa wzdłuż wybrzeża. Podążaj kamperem wzdłuż słynnego Oregon Coast Highway, odkrywając piękne plaże, majestatyczne klify i urokliwe miasteczka.

Astoria, Oregon

Dziś kierujesz się do Astorii, która została nazwana „Małym San Francisco północno-zachodniego Pacyfiku” i obejmuje zrewitalizowane centrum miasta z lat 20. XX wieku oraz dziesiątki malowniczych wiktoriańskich domów przylegających do stromych, zalesionych zboczy. Bogaty w malownicze piękno Ocean Spokojny i rzekę Columbia można oglądać ze szczytu zabytkowej kolumny Astorii (zbudowana w 1926 r. Kolumna ma 125 stóp wysokości i 164 stopnie prowadzące na szczyt).

TIP 125 mil do Parku Stanowego Fort Stevens ★ Odwiedź Muzeum Morskie i nie przegap domu Lewisa i Clarka z lat 1805-06 w Fort Clatsop.

Dzień 3 i 4 - kamperem nad Oceanem Spokojnym 

Haystack Rock, Cruise America kamper

Kierując się na południe tą spektakularną i malowniczą drogą, miniesz zabytkowe latarnie morskie, senne wioski rybackie i niesamowite widoki. Zwiedź Cannon Beach z uroczym centrum miasta i licznymi galeriami sztuki. Pobliski Haystack Rock, trzeci co do wielkości monolit na świecie, jest jednym z najczęściej fotografowanych cudów natury w stanie. Pamiętaj, aby zatrzymać się po drodze w uroczej zatoce Depoe, która ma najmniejszy żeglowny port na świecie. Działa tu wiele firm zajmujących się wędkarstwem czarterowym i obserwacją wielorybów. Newport's Historic Bay Front jest domem dla jednej z największych komercyjnych flot rybackich w Oregonie, a odwiedzający mogą korzystać ze sklepów, galerii sztuki, restauracji, przetwórni rybnych i rodzinnych atrakcji w witrynach sklepowych z przełomu wieków z minionej epoki. Latarnia morska Yaquina Head jest najwyższa na wybrzeżu Oregonu - wznosi się na wysokość 93 stóp.

TIP: 135 mil do Newport ★ Przeżyj niezapomnianą wyprawę na obserwację wielorybów z Marine Discovery Tours, liderem wśród organizatorów wycieczkach po zatokach i oceanach, specjalizujących się w wielorybach. Odwiedź Oregon Coast Aquarium i zobacz kolekcje flory i fauny występującej na wybrzeżu Oregon, a także ssaki morskie, w szczególności lwy morskie, foki i wydry morskie. Passages of the Deep pozwala odwiedzającym przejść przez akrylowe tunele, otoczone zwierzętami morskimi.

Dni 5 i 6 - Góry Kaskadowe

Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem – zdjęcie 5

Jedź dalej na południe wzdłuż wybrzeża i zatrzymaj się w Heceta Head State Park, gdzie krótki szlak prowadzi do zabytkowej latarni morskiej i spektakularnego widoku na wybrzeże. Nadszedł czas, aby skierować się na wschód, do uroczego Sisters, miasteczka z lat 80. XIX wieku i wzdłuż McKenzie Pass-Santiam Pass Scenic Byway, która biegnie ścieżką wozów z lat 60. XIX wieku i wyjątkowym miejscem na zakupy z wieloma specjalistycznymi sklepami i galeriami. Jedź dalej do przyjaznego i kosmopolitycznego miasta Bend, które graniczy z Lasem Narodowym Deschutes i Górami Kaskadowymi. Bend leży wzdłuż rzeki Deschutes i słynie z wielu form rekreacji na świeżym powietrzu. To tętniące życiem miasto położone jest w spokojnej dolinie i początkowo było przystankiem dla pociągów wozowych, zanim wyruszyły w dalszą podróż przez Góry Kaskadowe. Dziś jest to najbardziej zaludnione miasto w środkowym Oregonie.

Sea Lions Oregon

TIP: 245 mil do Bend ★ Nie przegap Sea Lion Caves, gdzie odwiedzający mogą zejść 208 stóp w dół do największej jaskini morskiej na świecie, która jest domem dla dzikiego lwa morskiego Steller. Zjedz lunch w uroczej Florencji z odrestaurowaną zabytkową dzielnicą, a następnie wybierz się na przejażdżkę buggy po wydmach w Narodowym Obszarze Rekreacyjnym Oregon Dunes. Z Bend wjedź malowniczym wyciągiem krzesełkowym na szczyt Mt. Bachelor lub udaj się na wulkan Newberry. Centrum dla zwiedzających Lava Lands na Lava Butte zapewnia doskonały widok na wulkaniczny krajobraz i Szlak Płynnej Lawy.

Dzień 7 i 8

Lake Crater

Jedź Cascade Lakes National Scenic Byway przez Las Narodowy Deschutes, kierując się do Parku Narodowego Crater Lake. Żadne inne miejsce w Ameryce nie dorównuje pięknu Crater Lake – głębokiemu, czystemu i zdumiewająco niebieskiemu. Otoczone stromymi klifami o wysokości prawie 2000 stóp jezioro jest siódmym najgłębszym na świecie i najgłębszym w Stanach Zjednoczonych. Ciesz się dziewiczym cudem Parku Narodowego Crater Lake i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami na Volcanic Legacy All American Highway. Skosztuj tego, co najlepsze w Oregonie, od najświeższych, lokalnie uprawianych grzybów i jagód po sery i wina z Rogue Valley w jadalni w Visitors Centre.

TIP: 105 mil do Parku Narodowego Crater Lake ★ Koniecznie przejedź 33-milową przejażdżkę pętlą, która oferuje spektakularne widoki i obejrzyj film „Mirror of Heaven” w Centrum dla zwiedzających. Wokół jeziora jest wiele szlaków turystycznych… ale dla bardziej odważnych spróbuj wędrówki w dół. Jezioro z tego widoku jest jeszcze bardziej niesamowitym miejscem.

Dzień 9 i 10 - Rogue Umpqua Scenic Byway

Cruise America kamer

Dziś piękna przejażdżka wzdłuż Rogue Umpqua Scenic Byway. Podążaj dziką i malowniczą rzeką Rogue aż do Grants Pass – tradycyjnego miasta nad rzeką. Niezliczone winnice i malownicze drogi czekają na odkrycie w tym regionie, a może zdecydujesz się na wędkowanie, rafting, jazdę na rowerze górskim lub wędrówki po pustyni. Południowy Oregon jest domem dla dwóch znanych festiwali poświęconych muzyce i teatrowi - Britt Music Festival i Ashland's Oregon Shakespeare Festival, a także muzeów historycznych, społeczności artystycznych, zabytkowych centrów handlowych i kwitnącej doliny wina Applegate Valley. Miłośnicy historii rozpoznają ten region jako miejsce XIX-wiecznej gorączki złota w Oregonie, epoki zachowanej dla potomności w granicach całego miasta Jacksonville.

TIP: 100 mil do Grants Pass ★ Po drodze przystanek w Oregon Vortex w pobliżu Gold Hill. Jest to naturalnie występujące zjawisko wizualne i percepcyjne. Musisz to zobaczyć, aby w to uwierzyć! Wybierz się na majestatyczną rzekę Rogue, która płynie od jeziora Crater Lake aż do Oceanu Spokojnego (215 mil) i zapisz się na wycieczkę łodzią odrzutową lub rafting.

Dzień 11 - Przygoda w Parku Narodowym Redwood: Zagłęb się w magiczną atmosferę gigantycznych drzew czerwonych drzew mamuciarni i doświadcz ich potężności podczas podróży kamperem przez Park Narodowy Redwood.

Kierując się na południe, poświęć trochę czasu na zwiedzanie podziemnego pomnika narodowego Oregon Caves i zobacz National Historic Landmark (zamek Oregon Caves). Pożegnaj się z Oregonem, przekraczając granicę z Kalifornią i sekwojami. Założony w 1929 r. Redwoods Park jest przecięty przez Smith River - ostatnią nieregulowaną rzekę w Kalifornii.

TIP: 75 mil do Jedediah Smith Redwood State Park ★ Ciesz się parkiem, w którym znajduje się około 20 mil szlaków turystycznych i przyrodniczych, bogata fauna, dostęp do rzeki, centrum dla zwiedzających z eksponatami i sklep przyrodniczy.

Następnie kontynuuj tę malowniczą wycieczkę do Północnej Kalifornii, kraju obfitującego w rolnictwo, gdzie zobaczysz strzeliste sekwoje, skosztujesz światowej klasy wina w hrabstwie Sonoma i wreszcie zakończysz swoją podróż i być może zostawisz swoje serce w San Francisco

Dzień 12

Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem – zdjęcie 9

Drzewa w parku stanowym Humboldt Redwoods są częścią największego pozostałego lasu dziewiczych sekwoi na świecie. W Meyers Flat możesz przejść przez drzewo Drive-Thru-Tree. Zwiedzaj Zatokę Humboldta łodzią, a następnie zrób zakupy i zjedz posiłek na Starym Mieście Eureka. Kontynuuj swoją podróż wzdłuż autostrady nr 1, wysokie na 300 stóp sekwoje będą górować nad głowami, gdy pojedziesz 31-kilometrowym odcinkiem zwanym Avenue of Giants.

TIP: 215 mil do Manchester Beach KOA, hrabstwo Mendocino ★ Zobacz jedno z najwyższych drzew na świecie w Rockefeller Forest Offshore, zobacz najstarszą działającą latarnię morską na wybrzeżu Pacyfiku w Crescent City.

Dzień 13 - Highway 101

Cruise America kamper

Czas skierować się na południe autostradą 101 przez kręte wzgórza i zróżnicowany krajobraz bogaty w dziedzictwo rolnicze. Po drodze odwiedź jedne z najlepszych winnic w hrabstwie Sonoma i skosztuj szeregu wyjątkowych win. Wędruj ścieżką edukacyjną w rezerwacie stanowym Armstrong Redwoods w pobliżu Guerneville. Na południe od malowniczego Jenner-bythe-Sea znajduje się stanowy park historyczny Fort Ross, a dalej wzdłuż wybrzeża znajduje się rezerwat stanowy rododendronów Kruse. Przeglądaj liczne parki, plaże i nadmorskie wioski.

TIP: 60 mil do Cloverdale KOA, hrabstwo Sonoma ★ Koniecznie zatrzymaj się i podziwiaj przyrodę w Parku Regionalnym Gualala Point. Koniecznie trzeba zobaczyć zabytkową latarnię morską Point Arena. Poświęć trochę czasu, aby odwiedzić niektóre z najlepszych winnic w hrabstwie Sonoma i być może kupić butelkę, aby później cieszyć się przy ognisku!

Dzień 14 i 15 - Sonoma Bay kamperem

Sonoma Bay

Udaj się z powrotem przez tę krainę hojności w rolnictwie i światowej klasy win; starożytne sekwoje i odosobnione zatoczki oceaniczne. Z ponad 300 przyjaznymi winiarniami, ponad 40 spa, restauracjami od farmy do stołu, galeriami sztuki, sklepami, rzekami, sekwojami i szlakami wijącymi się przez pokryte dębami wzgórza, hrabstwo Sonoma kusi żądnych przygód, ciekawskich i miłośników stylu życia w Północnej Kalifornii, odwiedź Bodega Bay, aby podziwiać piękne widoki na ocean i niesamowitą zupę z małży. Marin RV Park znajduje się zaledwie 10 mil na północ od mostu Golden Gate. Skorzystaj z komunikacji miejskiej, bus promu, blisko kempingu do centrum miasta podczas zwiedzania San Francisco.

TIP: 80 mil do Marin RV Park ★ Odwiedź słynną na całym świecie wyspę Alcatraz – nie tylko fascynująca wycieczka, ale także wspaniałe widoki na miasto z rejsu łodzią. Przejedź mostem Golden Gate i popłyń z powrotem promem, niezapomniane przeżycie. 

Dzień 16

Po śniadaniu jest 40 mil jazdy z do punktu Cruise America.

punkt odbioru kamperów Cruise America

Rezerwacje one-way

Często pytacie nas jak zprawdzić cenę wynajmu kampera jeżeli chcecie go oddać w innym miejscu. Po prostu sprawdzacie cenę wynajmu w miejscu z którego chcecie odebrać kampera, a do kosztów wynajmu trzeba dodać opłatę za oddanie w innym miejscu. Opłata wynosi od 250$ do 700$ w zależności od dystansu. W tym wypadku jest to 550$ (plus podatek stanowy).

Musicie jednak pamiętać, że rezerwacji typu one-way jest mało, są bardzo pouplarne i bardzo szybko znikają. Rezerwacje tego typu polecamy robić z dużym wyprzedzeniem - pół roku lub nawet rok wcześniej jeżeli wybieracie bardzo popularny kierunek jak np. Route 66.

Koszty podróży kamperem: Poznaj przewidywane koszty podróżowania kamperem Oregonie i Kalifornii, w tym wynajem kampera, paliwo i koszty kempingów.

wynajem kampera C25 w Cruise America

Kamper C25 to najbardziej popularny wśród naszych klientów kamper we flocie Cruise America. C25 to 5 osobowy pojazd, a w zasadzie 4+1. Więcej o rodzajach kamperów przeczytasz w artykule: Przewodnik po różnych rodzajach kamperów dostępnych w wypożyczalni Cruise America i Cruise Canada

Koszt wynajęcia kampera w Portland na 16 dni waha się od 1800$ do nawet 4000$ w zależności od tego kiedy się kampera zarezerwuje oraz w jakim terminie planuje się wyjechać. Ceny wynajmu kamperów w Cruise America zmieniają się co tydzień. Aktualne ceny na półtora roku do przodu można znaleźć w naszej wyszukiwarce cen na www.usakamperem.pl

Do wynajmu kampera trzeba doliczyć:

 • Koszt wykupionych mil: 540 USD za 1500 mil
 • Koszt oddania kampera w San Francisco: 550$
 • Kaucję: 500 $ (bez podatku stanowego)
 • Podatek środowiskowy: 9,95 $  (bez podatku stanowego)

Do wynajmuj można doliczyć:

 • Dodatkowe ubezpieczenie znoszące udział własny do 0 $. Koszt takiego ubezpieczenia to: 19,95 $ za dzień
 • Early Bird Departure: 480 $
 • Personal kit (czyli poduszki, pościel, śpiwór, ręczniki): 75 $ / osobę
 • Vehicle Provisioning Kit: 125 $
Personal Kit, Vehicle Provisioning Kit, Cruise America

Jakie wydatki czekają Cię jeszcze na miejscu?

 • Koszty paliwa: Przy średniej cenie paliwa aktualnie w Oregonie na poziomie 4,6 $/galon, koszt przejechania ok 1500 mil wyjdzie ok 700-900$
 • Koszty kempingów: od 50-150$ za dobę
 • Koszty RV Parków: od 20-50$ za dobę
 • Koszty noclegu w State Parks, National Parks itd: od 5-20$ za dobę

Gotowe trasy kamperowe po USA i Kanadzie

Już teraz możecie pobrać tourbook z naszego sklepu z e-bookami i zacząć planować wakacje: 16 tras kamperem po USA i Kanadzie. W tourbooku znajdziesz dużo więcej informacji. Wynajem campera w USA jest bezpieczny i prosty!

Gotowe trasy kamperem po USA i Kanadzie

Galeria

Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem – zdjęcie 1
Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem – zdjęcie 2
Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem – zdjęcie 3
Podróż kamperem po stanach Oregon i Kalifornia - gotowa trasa kamperem – zdjęcie 4
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.