Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA

Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA – główne zdjęcie

Planowanie podróży kamperem po Stanach Zjednoczonych to przygoda, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Oprócz zaplanowania trasy i rezerwacji kempingów, istotne jest również wyposażenie się w kilka kluczowych gadżetów, które uczynią Twoją podróż nie tylko łatwiejszą, ale i przyjemniejszą. Oto lista must-have gadżetów, które powinieneś wg nas ze sobą zabrać.

Ładowanie telefonów i sprzętu elektrycznego w kamperze Cruise America

Kampery Cruise America nie mają przetwornicy prądu. Oznacza to, że gdy kamper nie jest podpięty do prądu (np. na campingu) to nie można korzystać z urządzeń, które wymagają zasilania 110V jak np. mikrofalówka, klimatyzacja czy w ogóle gniazdka do których możecie podłączyć swój sprzęt działający na 110V.

Aby te urządzenia działały należy jak wspomniano wcześniej podłączyć się do prądu lub uruchomić generator prądu, który znajduje się w standardowym wyposażeniu wszystkich typów kamperów Cruise America. W Cruise Canada tylko kampery C30 posiadają go w swoim wyposażeniu.

W części mieszkalnej kampera znajdują się gniazda USB, ale mimo że dają one napięcie 12V, to działają one również dopiero po podłączeniu się do sieci lub uruchomieniu generatora. W czasie jazdy działają natomiast gniazda USB (a w niektórych nowszych modelach również UCB-C) w szoferce. Pamiętaj, że po wyłączeniu silnika, akumulator rozruchowy będzie jeszcze przez kilkanaście minut podawał napięcie do gniazdek, ale potem już nie. Aby znowu było w nich napięcie trzeba uruchomić zapłon. Pamiętaj tylko, że może to rozładować akumulator rozruchowy w kamperze.

Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA – zdjęcie 1

Co polecamy zabrać ze sobą do kampera aby wszystko dobrze działało?

  • adapter do gniazdka amerykańskiego: niezbędny, aby twoje urządzenia działały w USA.
  • przedłużacz do gniazdka: nie musisz kupować kilka adapterów. Wystarczy wziąć ze sobą przedłużacz 
  • przejściówka z gniazdka 12V: umożliwia ładowanie większej liczby urządzeń mobilnych w drodze

Organizacja i przechowywanie w kamperze

Ograniczenia związane z miejscem do przechowywania - z tym boryka się każdy caravaningowiec. Nie ważne czy w USA czy w Europie. Świetnie sprawdziły nam się torby do przechowywania zarówno do segregowania ubrań w walizce jak i potem w szafkach.

Jeżeli natomiast szukacie alternatywy dla Personal Kit, czyli płatnego zestawu personalnego w skład którego wchodzą ręczniki i pościel, to pomocne mogą być szybkoschnące ręczniki od Sea to Summit, które jednocześnie zajmują bardzo mało miejsca.

Torby do organizacji przechowywania w kamperze Sea to Summit

Internet i nawigacja w kamperze w USA

Wiele osób pyta nas jak korzystamy z internetu i telefonu w USA w taki sposób, żeby nie rezygnować z własnego numeru w Stanach Zjednoczonych. Świetnie sprawdził nam się mobilny router od Acer oraz włączone rozmowy wifi calling.

  • mobilny router Acer: korzysta z wirtualnych kart eSIM od SIMO. Mają bardzo korzystne oferty bez limitu danych. Niestety po przekroczeniu pakietu danych prędkość odbierania i wysyłania danych zwalnia dość mocno.
  • uchwyt do nawigacji na telefon: kampery Cruise America nie posiada wbudowanej nawigacji, więc jeżeli chcesz korzystać z nawigacji w telefonie, to koniecznie weź ze sobą uchwyt do niego

Co jeszcze?

Rękawiczki do opróżniania toalety w kamperze
  • rękawiczki do opróżniania zbiorników z nieczystościami: przydadzą się już od pierwszego dnia, więc lepiej jest je zabrać ze sobą żeby nie szukać w Walmart
  • kocyki na łóżko: materace w kamperach Cruise America są pokryte skajem, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać ich czystość, ale niestety niezbyt dobrze się śpi na takim nieoddychającym materiale. Dużo lepiej jest gdy pod prześcieradło położy się po prostu kocyk
  • prześcieradło z gumką: Cruise America w pakiecie Personal Kit daje w którym jest prześcieradło ale bez gumki
  • bidony z magnetyczną zakrętką od Camelbak
Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA – zdjęcie 4

Szerokiej drogi!

Przygotowując się do wyprawy kamperem po USA, pamiętaj, że sukces takiej podróży leży w szczegółach. Każdy z wymienionych gadżetów ma za zadanie uczynić Twoje wakacje bezproblemowymi, bezpiecznymi i pełnymi niezapomnianych wrażeń.

Bądź przygotowany na wszystko, co przyniesie droga, i pozwól sobie na odkrywanie Ameryki w zupełnie nowy sposób. Szczęśliwej podróży!

Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA – zdjęcie 1
Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA – zdjęcie 2
Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA – zdjęcie 3
Gadżety, które warto zabrać ze sobą w podróż po USA – zdjęcie 4
Artykuł przygotowany we współpracy z Sea to Summit
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.