Wynajem kampera w USA i w Kanadzie - wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem

Wynajem kampera w USA i w Kanadzie - wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem – główne zdjęcie

Ile kosztuje wynajem kampera w USA, a ile w Kanadzie? Kiedy najlepiej rezerwować kampera i od czego zacząć? Jakie dokumenty potrzebne są do wynajmu kampera w USA? Jakie opłaty poniesiesz w moemencie rezerwacji a jakie w momencie odbioru kampera?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule dotyczącycm wynajmu kamperów w USA i w Kanadzie. Od 2020 roku jesteśmy jedynym i oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Jest to największa sieć wypożyczalni w Ameryca Północnej.

Dzięki nam wynajem kampera w USA i w Kanadzie jest łatwy i bezpieczny!

To musisz wiedzieć przed wynajmem kampera w USA lub w Kanadzie

Warto pamiętać o tych punktach jeszcze zanim kupisz bilety lotnicze!

 • Cruise America i Cruise Canada polecają spędzić pierwszą noc w hotelu. Nie zaleca się odbioru kampera w ten sam dzień, w którym przyleciało się do Ameryki
 • Odbiór kamperów odbywa się w godzinach 13.00-15.00. Oddawanie kamperów odbywa się w godzinach od 9.00-11.00.
 • Możliwy jest odbiór kampera rano, a oddanie po południu gdy wykupi się pakiet EBDS*.
 • Jest mało punktów czynnych w niedziele. Ale najpopularniejsze punkty takie jak Los Angeles, Las Vegas i San Francisco są czynny cały tydzień.
 • Minimalny okres najmu to 7 dni. Można kampera oddać wcześniej nie ponosząc dodatkowych kosztów.
 • Cruise America nie ma fotelików na wynajem, ale Cruise America i Cruise Canada nie mają w swojej ofercie fotelików na wynajem.
 • Kampery nie mają żadnego wyposażenia. Trzeba dokupić je dodatkowo w Cruise America lub kupić samodzielnie np. w Walmarcie
 • Mniejsze kampery z ofery Cruise America takie jak C19 i C21 nie mają luków garażowych. Wybierając te modele polecamy spakować się do składanych toreb lub plecaków
 • Cennik wynajmu ustala algorytm. Cena jest zależna od popytu.
 • Ważne jest aby osoba rezerwująca kampera była tą samą osobą, która zapłaci za kaucję kartą kredytową.

*EBDS - Early Bird Departure Special, czyli możliwość odebrania kampera rano przed wszystkimi i oddania go po południu. W ten pakiet wchodzi również możliwość odbioru z hotelu i tranfseru na lotnisko po oddaniu kampera.

kamper Cruise America

Jak wygląda rezerwacja u nas?

Rezerwacja u nas jest prosta i bezpieczna. Podczas całego procesu dowiesz się od nas jakie są całkowite opłaty za wynajem. Jakie opłaty musisz uiścić przed wyjazdem, a jakie po odebraniu kampera?

Kamper i pakiet mil - to opłacasz w Polsce

U nas rezerwuje się kampera i mile. Cena za wynajem kampera podana jest w wyszukiwarce cen na stronie głównej USA kamperem. Ceny w wyszukiwarce zawsze zawierają zniżki, które w danym momencie oferuje Cruise America dla Europejczyków. Jeżeli już znasz (nawet orientacyjnie) daty swojej podróży możesz sprawdzić u nas dostępność kampera poprzez wysłanie do nas formularza dostępności przez stronę www.usakamperem.pl wybierając miejsce odbioru kampera i daty.

Jeżeli kamper jest dostępny, to my dokonujemy dla Ciebie rezerwacji, a następnie czekamy tydzień na zaliczkę. Reszta kwoty za wynajem (kamper plus mile) płatna jest do 10 tygodni przed odbiorem kampera.

Dostępne są u nas takie pakiety mil:

 • 100 mil
 • 500 mil
 • Unlimited Mileage - pakiet nielimitowanych mil
 • Unlimited Mileage PLUS, który oprócz nielimitowanych mil zawiera również wyposażenie kampera i nielimitowaną możliwość korzystania z generatora.

Kaucja i opłata środowiskowa - za to zapłacisz w USA

Po opłaceniu u nas wynajmu jedyne co będziesz musiał_a opłacić na miejscu to kaucja zwrotna 500$ (plus podatek stanowy) oraz jednorazowa opłata środowiskowa 9,95$ (plus podatek stanowy). To są jedyne obowiązkowe opłaty. Wszystko co poniżej to dodatki, które możesza zamówić, ale nie musisz.

Wyposażenie dodatkowe kampera

Kamper Cruise America nie ma żadnego wyposażenia. Można go u nas zarezerwować, ale opłaca się te elementy na miejscu. Chodzi o pakiety Personal Kit oraz Vehicle Provisioning Kit. Pakiet Personal Kit to śpiwór, poduszki, ręczniki, prześcieradła i poszewki. Taki pakiet wykupuje się konkretnie dla danej liczby osób. Można wykupić tylko 2 pakiety nawet jeżeli w kamperze podróżować będzie 5 osób.

Następnym zestawem jest Vehicle Provisioning Kit i jest to zestaw, który kupuje pojedynczo na cały kamper. To zestaw naczyć i garnków do kampera.

Personal Kit i Vehicle Kit w Cruise America

Krzesełka

Nie trzeba rezerwować krzesełek. To oferują na miejscu w zależności od dostępności. Więcej na temat wyposażenia możesz przeczytać w artykule: "Co zabrać ze sobą (a czego nie) do kampera Cruise America?"

Dodatkowe ubezpieczenie (Zero Damage Plan - ZDP)

Kampery Cruise America są ubezpieczone na kwotę 1 mln $. To ubezpieczenie jest wliczone w cenę wynajmu. Udział własny w każdej szkodzie wynosi do 2500$.

Można znieść ten udział własny do 0$ wykupując dodatkowe ubezpieczenie ZDP (Zero Damage Plan) w cenie 19,95$ za dzień (cena bez podatku stanowego). Nie trzeba go u nas kupować czy rezerwować wcześniej. Zaproponują go przy odbiorze kampera.

Wynajem kampera w USA i w Kanadzie - wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem – zdjęcie 3

Wymagane dokumenty

Ważne jest aby rezerwacji dokonywała ta sama osoba, która zapłaci kartą kredytową za kaucję. Co jeszcze musisz wiedzieć? Przeczytaj poniżej.

Karta kredytowa (opłata kaucji)

Konieczne do odebrania jest karta kredytowa, którą zapłacicie za kaucję. Nie ma możliwości, aby za kaucję zapłacić zwykłą kartą debetową czy gotówką. Karta kredytowa będzie powiązana z Waszym ubezpieczeniem i będzie też stanowiła zabezpieczenie w razie gdy już po oddaniu kampera do Cruise America spłyną np. mandaty.

Kaucja jest pobierana z karty. Nie ma blokady na koncie.

Prawo jazdy na kampera w USA?

To chyba najczęstsze pytanie jakie dostajemy. Do prowadzenia kamperów Cruise America i Cruise Canada wystarczy mieć polskie prawo jazdy kat. B. Dotyczy to również największych kamperów C30 o długości 9 m. Nie trzeba wyrabiać dodatkowego międzynarodowego prawa jazdy. Zostało to wielokrotnie sprawdzone przez naszych klientów oraz przez nas.

Jedynym wymogiem jest to, aby kierowca miał skończone 21 lat i ważne prawo jazdy. Cruise America nie pobiera dodatkowych opłat za kierowców poniżej 25 rż. Nie ma też dopłat za dodatkowych kierowców. Po prostu wszyscy psażerowie, którzy chcą prowadzić kampera, muszą być obecni przy odbiorze kampera i posiadać ze sobą ważne polskie prawo jazdy kategorii B. Ich obecność jest kluczowa ponieważ będą musieli podpisać dokumenty do ubezpieczenia.

Dlaczego pierwszą noc trzeba spędzić w hotelu?

Cruise America i Cruise Canada nie polecają odbierać kampera w ten sam dzień w którym przyleciało się do USA lub Kanady. Jeżeli mimo wszystko zdecydujesz się na odbiór kampera w ten sam dzień, a będziesz mieć opóźnienia w lotach lub na lotnisku i w związku w tym nie stawisz się po odbiór kampera do godziny 15.00, to Twoja rezerwacja jest traktowana jako no-show i przepada.

Northabroad Cruise America

Punkty Cruise America i Cruise Canada w których można odebrać i oddać kampera

Cruise America i Cruise Canada to największa wypożyczalnia kamperów w Ameryca Północnej. Stworzyli 45 międzynarodowych lokalizacji w pobliżu międzynarodowych litnisk dostępnych dla Europejczyków. 37 lokalizacji znajduje się w USA, a 8 w Kanadzie.

Najchętniej wybieranym puntem odbioru kampera jest Los Angeles. Obok Las Vegas i San Francisco jest to największy punkt posiadający ponad setkę aut na swoim placu. Bardzo ciekawym punktem odbioru jest Phoenix, gdzie ceny bywają dużo niższe niż w popularnych punktach na wybrzeżu.

Coraz bardziej popularna wśród naszych klientów staje się Floryda. Najlepszy punkt odbioru w tym stanie to punkt w Orladno.

Rezerwacja one-way w Cruise America

Kampera można odebrać w jednym punkcie, a oddać w innym. To tzw. rezerwacja one-way. Tych opcji rezerwacji jest mało, są bardzo popularne i szybko znikają. W związku z tym opcje one-way polecamy rezerwować z dużym wyprzedzeniem - półrocznym lub nawet rocznym.

Cena wynajmu na trasie one-way jest taka jak w pukcie z którego odbierasz kampera. Do tej ceny trzeba doliczyć jednorazową opłatę, która wynosi od 250 do 700 $ (bez podatku stanowago).

Wszystkie rezerwacje one-way są zatwierdzane ręcznie przez Amerykanów, więc z odpowiedzią o dostępność musisz chwilkę poczekać.

Wynajem kampera w USA i w Kanadzie - wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem – zdjęcie 5

Zacznij planować wakacje swojego życia

Mam nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił wszystkie Twoje wątpliwości na temat wynajmu kampera w USA lub w Kanadzie, ale jeżeli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń. Numer telefonu podany jest w zakładce kontakt na dole strony.

Galeria

Wynajem kampera w USA i w Kanadzie - wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem – zdjęcie 1
Wynajem kampera w USA i w Kanadzie - wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem – zdjęcie 2
Wynajem kampera w USA i w Kanadzie - wszystko co musisz wiedzieć przed wynajmem – zdjęcie 3
kamper Cruise America
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.

Czytaj także