Z Waszyngtonu do Orlando - gotowa trasa kamperem Cruise America

Z Waszyngtonu do Orlando - gotowa trasa kamperem Cruise America – główne zdjęcie

Ta różnorodna trasa oferuje wszystko: zabytki i atrakcje Waszyngtonu, DC, możliwość odkrywania licznych szlaków pieszych, wspaniałe krajobrazy, obfitość dzikiej przyrody oraz wiele możliwości aktywności na świeżym powietrzu w pięknych parkach stanowych, światowej sławy plaże, w tym Virginia Beach, Outer Banks i Myrtle Beach, czas na poznanie historii i uroku uroczych miast takich jak Savannah, a na końcu trasa kończy się w miejscu, które może spełnić wszystkie wakacyjne marzenia - Orlando i mnóstwo parków tematycznych!

USA kamperem. Szczegóły podróży

 • Miejsce wynajmu kampera: Waszyngton
 • Miejsce oddania kampera: Orlando
 • Czas trwania wycieczki: 16 dni
 • Długość trasy: 1368 mil

Trasa podróży camperem z Waszyngtonu na Florydę

Trasa podróźy kamperem z Waszyngtonu do Orlando

Trasy, które publikujemy w portalu, tworzymy we współpracy z Cruise America – największą wypożyczalnią kamperów w USA i w Kanadzie. Wiosną 2020 roku staliśmy się jedynym i oficjalnym przedstawicielem tej wypożyczalni w Polsce.

Trasa z Waszyngtonu do Orlando, to oczywiście przykłądowa trasa, a jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztowałoby wynajęcie kamperem w USA lub Kanadzie na Twojej wymarzonej trasie wejdż na naszą stronę www.usakamperem.pl. Znajduje się na niej wyszukiwarka cen wynajmu kampera w 40 lokalizacjach w USA i w Kanadzie. Pamiętaj, że dajemy gwarancję niższych cen niż przy rezerwacji bezpośrednio w Cruise America. Wynajem campera w USA jest bezpieczny i prosty!

Dzień 1 - Z Waszyngtonu do Frederick w Maryland

W Waszyngtonie jest tyle miejsc i zabytków, że można by spędzić tutaj całe dwa tygodnie. Na pewno warto spędzić tu kilka nocy, ciesząc się tym, co ma do zaoferowania stolica, zanim wyruszysz w podróż kamperem! Odwiedź Capitol Hill, Pomnik Waszyngtona, Pomnik Lincolna, Smithsonian i grób Kennedy'ego na narodowym cmentarzu w Arlington.

To tylko krótka podróż z Waszyngtonu do Frederick w Maryland. Otoczone widokami gór, winnicami, sadami i tętniącymi życiem głównymi ulicami społeczności. Nocleg w Cunningham Falls State Park położonym w malowniczych Górach Catoctin z mnóstwem możliwości aktywności na świeżym powietrzu.

46 mil do Frederick ★ Odwiedzający mogą wędrować po Szlaku Appalachów, odwiedzić największy browar w Maryland i zwiedzić pole bitwy - wszystko w ciągu jednego dnia. https://goo.gl/aJLZW7

Waszyngton DC

Dni 2 i 3 - Appalachy

Dzisiaj kierujesz się do Parku Narodowego Shenandoah z ponad 500 milami szlaków pieszych i 196 000 akrów. Park Narodowy Shenandoah oferuje wyjątkowe możliwości obserwacji ptaków, dzikiej przyrody, odkrywania naturalnego świata lub po prostu podziwiania spektakularnych widoków.

110 mil do Mount Jackson / Shenandoah ★ Przejeżdżaj przez całą długość Skyline Drive, podziwiając wyjątkowe widoki z każdego punktu widokowego po drodze. Odwiedź Dark Hollow Falls i być może przejdź część Szlaku Appalachów w Shenandoah. https://shenandoahfamilycampground.com/

Dni 4 i 5 - Williamsburg

Podróżuj Skyline Drive na południe do Waynesboro, a nieco ponad dwie godziny dzieli cię od Williamsburga, jednego z ulubionych rodzinnych celów podróży w Ameryce. Skorzystaj z okazji, aby być może pobujać się na drzewach w Go Ape; maszerować z Fife and Drums Colonial Williamsburg lub poczuć dreszczyk emocji na światowej klasy rollercoasterach w Busch Gardens Williamsburg, jednym z najpiękniejszych parków tematycznych na świecie.

210 mil do Williamsburg ★ Znajdź czas, aby odwiedzić historyczne atrakcje, takie jak Jamestown Settlement i Yorktown Victory Center, które oferują interaktywne eksponaty i wystawy. http://www.americanheritagervpark.com/

Dni 6 i 7 - Virginia Beach

Spędź kolejne kilka nocy na kempingu w First Landing State Park, gdzie angielscy koloniści po raz pierwszy wylądowali w 1607 roku. Kanadyjskie kajaki rdzennych Amerykanów, osadnicy kolonialni, żaglowce z XX wieku i nowoczesne statki towarowe nawigowały po wodach parku, a legenda głosi, że Blackbeard ukrywał się w Narrows. Jako najczęściej odwiedzany park stanowy w Wirginii, jest to oaza w miejskim Virginia Beach. Ocean czy Zatoka? Spokój i cisza czy być w centrum wydarzeń? Cokolwiek pragniesz na plaży, Virginia Beach to ma.

60 mil do First Landing State Park & Virginia Beach ★ Spędź trochę czasu na Virginia Beach z trzymilowym deptakiem wzdłuż plaży wypełnionym hotelami, restauracjami i zakupami dla wszystkich grup wiekowych. https://goo.gl/f5EXsS

Z Waszyngtonu do Orlando - gotowa trasa kamperem Cruise America – zdjęcie 3

Dni 8 i 9 - Karolina Północna

Opuszczając Wirginię, kieruj się na południe do Karoliny Północnej i na Outer Banks, 330-milowy odcinek plaż barierowych, dwie narodowe morskie brzegi i dziesiątki uroczych małych miasteczek, dziewiczy krajobraz wybrzeża Karoliny Północnej jest stworzony do relaksu. Odkryj siedem nadmorskich latarni morskich, skosztuj wyśmienitych owoców morza złowionych tego samego dnia. Być świadkiem tajemnic dzikich koni i rodzimej dzikiej przyrody w malowniczych sceneriach.

✪ 80 mil do Kitty Hawk ★ Odwiedź Pomnik Braci Wright, miejsce pierwszego napędzanego lotu i dowiedz się, jak dwaj bracia to osiągnęli, a następnie zarezerwuj bilety na najstarszy amerykański dramat plenerowy w Manteo na Outer Banks. http://www.kittyhawkrv.com/Home_Page.php

Dzień 10 - Kitty Hawk

Dzisiaj jedź malowniczą trasą z okolic Kitty Hawk wzdłuż wybrzeża, korzystając z promów, gdzie to konieczne, i udaj się do uroczego miasta Wilmington, z zarówno wiejskim urokiem, jak i kosmopolitycznym stylem życia, historyczny dzielnica rzeczna Wilmington i wyspiarskie plaże oferują wspaniałe jedzenie, wyjątkowe sklepy i tętniące życiem życie nocne. W centrum zatrzymaj się w uroczym kawiarni, spaceruj po ogrodach, zwiedzaj lokalne miejsca kręcenia filmów lub wejdź na pokład pancernika North Carolina.

✪ 261 mil do Wilmington ★ Odwiedź EUE Screen Gems Studios, gdzie nakręcono ponad 400 projektów filmowych, telewizyjnych i reklamowych. http://koa.com/campgrounds/wilmington/

Dni 11 i 12 - Myrtle Beach

Czas tej poranku, aby cieszyć się Wilmington, zanim udamy się do Myrtle Beach, raju dla golfistów, Myrtle Beach może pochwalić się 115 polami golfowymi, z których każde zostało zaprojektowane w celu ochrony naturalnego siedliska i dzikiej przyrody występującej w tym obszarze. Technicznie wymagające i estetycznie piękne, pola golfowe zostały zaprojektowane przez światowej sławy architektów.

75 mil do Myrtle Beach w głąb lądu ★ Odwiedź Broadway at the Beach z 350 akrów zabawy, to najpopularniejsze miejsce turystyczne w regionie Myrtle Beach z szeroką gamą wyjątkowych atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku. http://www.myrtlebeachkoa.com/

Myrtle Beach

Dzień 13 - Georgia

Pożegnaj Karolinę Południową i powitaj Georgię, gdy podróżujesz do pięknej i historycznej Savannah. Z pieszo-przyjaznym układem i innowacyjnym projektem urbanistycznym, Savannah działa jak balsam dla zmysłów. Miasto inspiruje odwiedzających swym szmaragdowym baldachimem drzew, urokliwymi brukowanymi uliczkami i majestatyczną architekturą.

226 mil do Savannah ★ Znajdź czas, aby doświadczyć historii, piękna i uroku tego ukochanego nadmorskiego miasta. Po drodze odwiedź Charleston, charakteryzujące się brukowanymi ulicami, powozami ciągniętymi przez konie i domami z epoki antebellum w pastelowych kolorach. http://gastateparks.org/SkidawayIsland/

Z Waszyngtonu do Orlando - gotowa trasa kamperem Cruise America – zdjęcie 5

Dni 14 i 15 - Orlando

Teraz czas udać się na Florydę - stan słoneczny i świat Orlando. Oczywiście, jest znane z parków tematycznych: Walt Disney World, Universal Orlando® Resort, SeaWorld.

✪ 280 mil do Orlando ★ Ile masz dni? Ciesz się nimi tak bardzo, jak tylko możesz… http://koa.com/campgrounds/kissimmee/ lub https://goo.gl/289iRB

Dzień 16

To tylko 20 mil, aby zwrócić kampera do punktu Cruise America w Kissimmee obok Orlando

Rezerwacja one-way

Rezerwując kampera w Cruise America masz możliwość oddania kampera w innym miejscu. Taka rezerwacja nazywana jest rezerwacją one-way i zanim zaczniesz planować taką trasę zapoznaj się ze szczegółami. Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w tym artykule: "Rezerwacja one way. Przewodnik wynajmu kampera w USA i w Kanadzie."

Kamperem po USA koszty — camper C25 Cruise America

Z Waszyngtonu do Orlando - gotowa trasa kamperem Cruise America – zdjęcie 6

Cruise America camper typu C25 to najchętniej wynajmowany kamper przez Polaków w USA i w Kanadzie. Ile kosztuje wynajem kampera 5-osobowego w Cruise America?  Wynajem kampera w Waszyngtonie na około dwa tygodnie może kosztować od ok. 1600$ w maju czy w październiku, do 2800$ w lipcu. Ceny zmieniają się co tydzień.

Kamper Cruise America pod palmami na Florydzie

Kamper C25 - Cruise America

Do wynajmu kampera trzeba doliczyć:

 • Koszt oddania kampera w innym miejscu: 550 $ (na trasie Waszyngton - Orlando)
 • Koszt mil: 600 $
 • Kaucja za kampera: 500 $
 • Koszty pobytu na campingach. Można założyć, że nocleg na campingu będzie kosztował od 20 do 100 $ za dobę.
 • Koszty paliwa. Kamperami od Cruise America można przejechać od 6 mil do 10 mil na 1 galonie paliwa. Przy średniej cenie paliwa aktualnie na wschodnim wybrzeżu na poziomie 3,20 $/galon, koszt przejechania 1000 mil wychodzi około 320-530 $.

Do wynajmu campera w Cruise America można doliczyć:

 • Dodatkowe ubezpieczenie kampera znoszące udział własny w każdej szkodzie do 0$: 19,95$ za dzień
 • Early Bird Departure: 480 $
 • Personal kit (czyli poduszki, pościel, śpiwór, ręczniki): 75 $ / za osobę
 • Vehicle Provisioning Kit: 125 $

Kliknij w poniższą grafikę, aby przeczytać więcej na temat kamperów Cruise America:

Rodzaje kamperów Cruise America

Galeria

Z Waszyngtonu do Orlando - gotowa trasa kamperem Cruise America – zdjęcie 1
Waszyngton DC
Z Waszyngtonu do Orlando - gotowa trasa kamperem Cruise America – zdjęcie 3
Myrtle Beach
USA Kamperem
USA Kamperem

Jesteśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem Cruise America i Cruise Canada w Polsce. Od 2020 roku można u nas łatwo i bezpiecznie zarezerwować kampera w USA lub w Kanadzie. Wiemy kiedy i gdzie najkorzystniej jest wynająć kampera. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwści mailowo lub telefonicznie.